Autori Tema: Ka ndërruar jetë albanologu i shquar Robert Elsie  (Lexuar 626 herë)

Duhan

 • Full Member
 • ***
 • Postime: 198
 • Karma: +24/-1
 • J2b2 PH1751
Ka ndërruar jetë albanologu i shquar Robert Elsie
« Me: Tetor 02, 2017, 05:13:45 MD »
Citim
Albanologu i shquar kanadez me origjinë gjermane, Robert Elsie, ka vdekur.

Elsie, është mbase emri më i dëgjuar ndër albanologët e fundshekullit të njëzet dhe fillimshekullit njëzetenjë, raporton KTV.

http://www.koha.net/kulture/47935/ka-nderruar-jete-albanologu-i-shquar-robert-elsie/

Leki

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Postime: 822
 • Karma: +75/-1
 • R1b-BY611
Ka ndërruar jetë albanologu i shquar Robert Elsie
« Pergjigju #1 Me: Tetor 02, 2017, 07:26:45 MD »
U prehte ne paqe zoteri Elsie. Nje humbje e madhe per ne!
<Gjuha âsht tulit e gjithshka bluen>