Author Topic: Klasifikoni Albin Kurtin  (Read 2993 times)

Leki

• Administrator
  • Hero Member
  • R1b-BY611
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #15 on: July 07, 2017, 02:52:29 AM »
Jo nga Ulcini, nga Vlladimiri, apo Shen Koli sic i thone shqiptaret. Eshte nje qiteze qe kufizohet m'duket me Ulcinin. Kam qene ne 2007-en njehere.. vendi me duket eshte i banuar i teri me shqiptare.

Aha, flm Gon!
<Gjuha âsht tulit e gjithshka bluen>

Gon!

• OG member
  • Newbie
  • Illyrian Muslim
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #16 on: July 07, 2017, 03:01:08 AM »
Ne fakt Katerkolle po qujka ne shqip. Wikipedia e pershkrujka si fshat i komunes se Ulqinit. A une e maj n'men si nje lloj qyteze.

https://sq.m.wikipedia.org/wiki/Katërkolla
>> Thaci Tribe - J2b2-L283>Z1296>PH2967>PH1751  <<

The Illyrian Warrior

• OG member
  • Full Member
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #17 on: July 07, 2017, 04:35:45 PM »
Alpino-Gorid me influence mesdhetare.

Jo nga Ulcini, nga Vlladimiri, apo Shen Koli sic i thone shqiptaret. Eshte nje qiteze qe kufizohet m'duket me Ulcinin. Kam qene ne 2007-en njehere.. vendi me duket eshte i banuar i teri me shqiptare.
Vlladimiri gjithe o kan i banum me shqiptar sdi ca po kapen mas katunit tina kur shqiptaret e katuneve perreth Ulcinit jone numru si burra te fjales e pushkes.

Dan

• Jr. Member
  • **
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #18 on: July 07, 2017, 09:41:44 PM »
Vlladimiri gjithe o kan i banum me shqiptar sdi ca po kapen mas katunit tina kur shqiptaret e katuneve perreth Ulcinit jone numru si burra te fjales e pushkes.
Kta matrapazat munohen me njollos.

Gon!

• OG member
  • Newbie
  • Illyrian Muslim
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #19 on: July 08, 2017, 12:20:18 AM »

Une jom kone qetu n'Vlladimir, edhe me nje fshat tjeter Kravar m'duket u qujt. Shume burra t'mire mu kane doken, edhe mikpritsa t'mdhaj. Ata per ulqinakt thojshin "ulqinak burr aspak" loL
>> Thaci Tribe - J2b2-L283>Z1296>PH2967>PH1751  <<

The Illyrian Warrior

• OG member
  • Full Member
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #20 on: July 08, 2017, 04:36:08 PM »
Une jom kone qetu n'Vlladimir, edhe me nje fshat tjeter Kravar m'duket u qujt. Shume burra t'mire mu kane doken, edhe mikpritsa t'mdhaj. Ata per ulqinakt thojshin "ulqinak burr aspak" loL
Ashtu qysh po thu ti ashtu kom ni edhe une, Ulqinakt e qytetit si livdojn hiq se nuk i njehin per burra, as te pushkes e as te fjales.....T'katuneve jane kan hon e don t'pushkes.

The Illyrian Warrior

• OG member
  • Full Member
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #21 on: July 08, 2017, 04:37:46 PM »
Kta matrapazat munohen me njollos.
Badihava munohen me njollos ni njeri qe e ka tregu veten gjithe, ky shkaut sju ka tut, nuk u taku e mu zgerdhi me kriminel, as nuk ka ba marreveshje me ta, po qysh thojne ketu i flliqti munohet me t'flliq, qashtu jone keta t'pdk-se me zagaret e tyne.   

Dema

• OG member
  • Hero Member
  • J2-M205
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #22 on: July 14, 2017, 10:01:36 PM »
Badihava munohen me njollos ni njeri qe e ka tregu veten gjithe, ky shkaut sju ka tut, nuk u taku e mu zgerdhi me kriminel, as nuk ka ba marreveshje me ta, po qysh thojne ketu i flliqti munohet me t'flliq, qashtu jone keta t'pdk-se me zagaret e tyne.

Dakord jam. Like e ki.