Author Topic: Klasifikoni Albin Kurtin  (Read 2992 times)

Dema

 • OG member
 • Hero Member
 • ***
 • Posts: 869
 • Karma: +47/-14
 • J2-M205
Klasifikoni Albin Kurtin
« on: June 16, 2017, 05:04:19 PM »IceT

 • Full Member
 • ***
 • Posts: 188
 • Karma: +8/-0
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #1 on: June 16, 2017, 05:06:29 PM »
Albin Albino :D Ndoshta Med ose Dinarized Med

Flor

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 981
 • Karma: +157/-1
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #2 on: June 16, 2017, 05:19:31 PM »
Për këta personat publik, mirë është t'i hapni këta tema te Fizionomia publike (Fizionimi/Toxonomi).

Leki

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 849
 • Karma: +75/-2
 • R1b-BY611
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #3 on: June 16, 2017, 07:12:10 PM »
Mesdhetar/Alpin pak i dinarizun
<Gjuha âsht tulit e gjithshka bluen>

Flor

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 981
 • Karma: +157/-1
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #4 on: June 16, 2017, 07:21:08 PM »
A e din kush a i takon ndonjë fisi ky?
Do ishte mirë t'ja dinim Y-DNA :P (I1? lol)

Dema

 • OG member
 • Hero Member
 • ***
 • Posts: 869
 • Karma: +47/-14
 • J2-M205
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #5 on: June 16, 2017, 07:23:25 PM »
A e din kush a i takon ndonjë fisi ky?
Do ishte mirë t'ja dinim Y-DNA :P (I1? lol)

Në mendimin tim është R1b.   I1 ish kan interesant..

Duhan

 • OG member
 • Full Member
 • ***
 • Posts: 202
 • Karma: +24/-1
 • J2b2 PH1751
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #6 on: June 16, 2017, 07:48:19 PM »
dinarid

Leki

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 849
 • Karma: +75/-2
 • R1b-BY611
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #7 on: June 16, 2017, 09:19:08 PM »
A e din kush a i takon ndonjë fisi ky?
Do ishte mirë t'ja dinim Y-DNA :P (I1? lol)

Nuk e di fisin e tij, vetem e di qe ka linde ne Prishtine  (aq mujta me gjet ne net). Krasniq?
<Gjuha âsht tulit e gjithshka bluen>

TheBigMan

 • OG member
 • Jr. Member
 • ***
 • Posts: 76
 • Karma: +11/-0
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #8 on: June 16, 2017, 09:37:23 PM »
Alpin

Leki

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 849
 • Karma: +75/-2
 • R1b-BY611
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #9 on: June 16, 2017, 09:40:29 PM »
Me origjine koka nga Ulçini.
« Last Edit: July 02, 2017, 08:39:07 PM by Leki »
<Gjuha âsht tulit e gjithshka bluen>

Ujkan Vushaj

 • OG member
 • Hero Member
 • ***
 • Posts: 862
 • Karma: +35/-1
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #10 on: June 16, 2017, 09:43:23 PM »
Fis Kastrat ndoshta? Asht Dinarik+Alpine

Dan

 • Jr. Member
 • **
 • Posts: 72
 • Karma: +1/-1
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #11 on: July 02, 2017, 07:47:00 PM »
Nuk e di fisin e tij, vetem e di qe ka linde ne Prishtine  (aq mujta me gjet ne net). Krasniq?
Kastrati osht me fis Albin Kurti

Leki

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 849
 • Karma: +75/-2
 • R1b-BY611
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #12 on: July 02, 2017, 08:26:04 PM »
Kastrati osht me fis Albin Kurti

P.o. a, si e gjete ti? Une e lexova ne nje artikull qe familja e tij kane ardhe prej Ulçini ne Prishtine.
<Gjuha âsht tulit e gjithshka bluen>

Dan

 • Jr. Member
 • **
 • Posts: 72
 • Karma: +1/-1
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #13 on: July 02, 2017, 11:34:21 PM »
P.o. a, si e gjete ti? Une e lexova ne nje artikull qe familja e tij kane ardhe prej Ulçini ne Prishtine.
baben e ka te ulqinit dhe nanen prej gollakit dhe kejt me mbiemrin kurti jon me fis Kastrati se I njoh shum shook me mbiemrin kurti dhe thojn qe  Jon kastrati te ardhun prej  Mali te zi  njani prej Tyne Mka than qe edhe albini osht kastrat.
« Last Edit: July 02, 2017, 11:36:00 PM by Shkodran Bytyqi »

Gon!

 • OG member
 • Newbie
 • ***
 • Posts: 43
 • Karma: +4/-0
 • Illyrian Muslim
Klasifikoni Albin Kurtin
« Reply #14 on: July 07, 2017, 12:52:22 AM »
P.o. a, si e gjete ti? Une e lexova ne nje artikull qe familja e tij kane ardhe prej Ulçini ne Prishtine.

Jo nga Ulcini, nga Vlladimiri, apo Shen Koli sic i thone shqiptaret. Eshte nje qiteze qe kufizohet m'duket me Ulcinin. Kam qene ne 2007-en njehere.. vendi me duket eshte i banuar i teri me shqiptare.
>> Thaci Tribe - J2b2-L283>Z1296>PH2967>PH1751  <<